Meizu MX6 با پردازنده Helio X20 ده هسته ای
Meizu MX6 با پردازنده Helio X20 ده هسته ای

Meizu MX6 با پردازنده Helio X20 ده هسته ای

Meizu MX6(2)

MediaTek اعلام کرد تراشه Helio X20 در ماه مه سال گذشته تولید و انتظار می رفت تا پایان سال 2015 در گوشی های هوشمند به کار رود. اولین نسخه ای که شایعه شده بود از این پردازنده استفاده خواهد کرد Elephone P9000 بود اما این گوشی در نهایت با Helio P10 هشت هسته ای تولید شد.

امروز پایگاه داده AnTuTu اعلام کرد این پردازنده هم اکنون آماده استفاده در گوشی های هوشمند است و در دسترس تولید کنندگان قرار خواهد گرفت. ظاهرا در این عرصه نیز کمپانی بزرگ Meizu سریعتر از رقیبان خود این فناوری جدید را در اختیار گرفته و در ساخت محصول جدید خود یعنی Meizu MX6 از آن استفاده خواهد کرد. بدون شک AnTuTu، این گوشی و مشخصات آن را تائید کرده که این خبر را منتشر نمونده است.

بنابراین طبق ادعای AnTuTu گوشی Meizu MX6 دارای یک صفحه نمایش FHD، پردازنده گرافیکی Mali-T880 MP4 و 3 گیگابایت رم و همانطور که گفته شد تراشه 10 هسته ای Helio X20 که شامل سه خوشه با سه سرعت متفاوت است (2x Cortex-A72 / 2.5GHz, 4x Cortex-A53 / 2.0GHz, 4x Cortex-A53 / 1.4GHz)، می باشد.

مشخصاتی نیز در حد شایعه شنیده می شود از جمله: حافظه داخلی 32 گیگابایت، اندروید 6.0 و لانچر Flyme.

هنوز هیچ اطلاعات رسمی از سوی خود کمپانی میزو در این خصوص منتشر نشده و همین موضوع جای شکی برای این محصول باقی گذاشته است. اما با توجه به اینکه Meizu MX5 از همین کمپانی اولین استفاده کننده از Helio X10 بود، بنابراین می توان تا حدودی نیز شک خود را به سمت اعتماد به این اخبار سوق داد.

 

منبع: gsmarena