1- قصد رجیستری گوشی خریداری شده را دارم، چطور اقدام کنم؟

از طریق بخش تیکت پشتیبانی میتوانید درخواست رجیستری گوشی خریداری شده خود را دهید (دقت نمایید که تبلت ها قابل رجیستر از سمت بست چاینا نیست). هزینه رجیستری طبق تعرفه گوشی مسافری در سایت گمرک به آدرس epl.irica.gov.ir/ImeiRegister می باشد و هرمدل گوشی که در سامانه گمرک وجود داشته باشد، از طرف بست چاینا قابل رجیستر است و بست چاینا مسئولیتی در قبال ثبت رجیستری دستگاهی که در سایت گمرک تعریف نشده باشد، ندارد.

2- مدت زمان ارسال کالا چقدر است؟

از زمانیکه وضعیت سفارش شما از “درحال انجام” به “ارسال شده” یا “تکمیل شده” تغییر یابد (کد رهگیری پستی صادر نمیشود) معمولا حدود 20 تا 40 روز کاری بطول خواهد انجامید تا مرسوله به ایران برسد. این درشرایطی است که تاخیر پستی شامل مرسوله نشده باشد و درصورت بروز تاخیر پستی مطابق با قوانین فروشگاه عمل خواهد شد.

لازم بذکر است تمامی سفارشات درب منزل تحویل مشتری خواهند شد.

3- بجز قیمت کالا که روی سایت درج شده است، هزینه دیگری تا رسیدن کالا بدست مشتری دارد؟

برای گوشی ها و تبلت ها تنها هزینه ارسال است که در هنگام ثبت سفارش در سبد خرید به قیمت کالا اضافه میگردد. اما برای لوازم جانبی های ارسال از چین هزینه پستی حدود 50 الی 100 تومان بصورت پس کرایه به پست پرداخت میشود.

لازم بذکر است تمامی سفارشات درب منزل تحویل مشتری خواهند شد.

4- چرا قیمت بست چاینا از بقیه فروشگاه ها ارزان تر است؟

بست چاینا شرکتی شناخته شده و با سابقه در بین فعالان این حوزه در بازار چین است که همواره میتواند قیمت های رقابتی در بین نمایندگی های کمپانی ها در بازار چین تهیه کند که هر شرکت و فروشگاهی نتواند. از طرفی ارسال مستقیم کالا از چین به آدرس مشتریان در ایران که بدون واسطه صورت میگیرد و حاشیه سود بسیار کم باعث شده تا قیمت های بست چاینا نسبت به بازار بسیار مناسب تر باشد و همچنین سیاستی شود برای رشد بیشتر خود در بازار ایران. چراکه هم اکنون تامین کننده چندین فروشگاه اینترنتی در کشور است.

5- آیا امکان دادن وجه محصول به مامور پست هست؟

متاسفانه خیر. چون محصولات از کشور چین و با استفاده از پست های بین المللی برای شما ارسال میشوند و پست بین الملل همانند پست های داخلی چنین امکانی ندارند.

6- تفاوت رام چین، رام چین با گوگل پلی، رام گلوبال و پک گلوبال برای گوشی موبایل در چیست؟

رام نوع سیستم عامل را نشان میدهد. دستگاه با [رام چین] معمولا زبان فارسی در منو ندارد (اما در خواندن و نوشتن فارسی مشکلی ندارد) و همچنین گوگل سرویس ندارد (وجود برنامه های گوگل روی گوشی موبایل در نصب اپلیکیشن ها بسیار موثر است و عدم وجود آن باعث میشود تا اپلیکیشن ها یا نصب نشوند یا به سختی نصب شوند و یا اجرا نشوند) درصورتیکه [رام چین با گوگل پلی] حاوی برنامه های گوگل نیز است و مشکل نصب اپلیکیشن را ندارد و تنها زبان فارسی در منو ندارد اما در خواندن و نوشتن فارسی مشکلی ندارد. [رام گلوبال] نیز معمولا زبان فارسی در منو و گوگل سرویس را دارد. لازم بذکر است هر سه نوع رام از نظر کارکرد با اپراتورهای ایرانی مشکلی ندارند و یکسان هستند. ازطرفی کاربر نیز قابلیت نصب گوگل سرویس بر روی رام چین را دارد و یا حتی قابلیت نصب رام گلوبال را بر روی گوشی با رام چین دارد چراکه پروسه ای نرم افزاری است. حتی اگر کاربر در این زمینه مهارتی نداشته باشد از طریق مراجعه به تعمیرکار میتواند این کار را انجام دهد. و اما [پک گلوبال] به این معناست که علاوه بر داشتن ویژگی های رام گلوبال، حاوی جعبه و دفترچه راهنما با زبان انگلیسی است و همچنین آداپتور شارژر آن نیازی به تبدیل ندارد و بطور مستقیم قابل اتصال به پریز برق است.

7- چگونه اعتماد کنیم برای خرید؟

فروشگاه بست چاینا دارای نماد اعتماد الکترونیکی اخذ شده از وزارت صنعت معدن و تجارت و نماد ملی ثبت است همچنین وبسایت فروشگاه دارای گواهینامه پروتکل SSL است که جای هیچ گونه شک و تردیدی بجای نخواهد گذاشت، همچنین در بخش تماس با ما آدرس مکان فعالیت ما درج گردیده است. درضمن بعد از خرید محصول و دریافت کد رهگیری پستی، میتوانید با استفاده از آن در سایت پست از مبدا و مقصد مرسوله اطلاع یابید.

8- مهلت تست محصولات از چه زمانی آغاز می شود؟

مهلت تست 2 روزه از تاریخ تحویل محصول در سایت پست آغاز می شود.

9- آیا این قبیل گوشی ها و تبلت ها در ایران تعمیر می شوند؟

قطعات آنها که در بازار یافت نمی شود. بله، تعمیرات این قبیل گوشی ها و تبلت ها شبیه دیگر مدل های مشابه در بازار است. درصورت نیاز به قطعه خاص مربوط به دستگاه، سفارش قطعات نیز از طرف بست چاینا و از طریق پشتیبانی های کانال تلگرام فروشگاه پذیرفته و تا حد ممکن تامین می شود. 

10- بعد از خرید، قیمت محصول خریداری شده بر روی وبسایت فروشگاه کاهش یافته است، تکلیف خریدار چیست؟ آیا ما به التفاوت هزینه عودت داده می شود؟

خیر، هرگونه کاهش قیمتی بر روی سفارشات ثبت شده تاثیری نخواهد گذاشت.

11- چه محصولاتی در انبار داخلی (انبار ایران) موجود هستند؟

درحال حاضر تمامی محصولات از انبار چین ارسال میشوند و انبار ایران غیرفعال است.