MediaTek وجود باگ در سیستم های اندرویدی را تائید کرد
MediaTek وجود باگ در سیستم های اندرویدی را تائید کرد

MediaTek وجود باگ در سیستم های اندرویدی را تائید کرد

MediaTek (2)

مدیا تک رسما اعلام کرد در محصولاتی که با سیستم عامل اندروید کار می کنند نوعی باگ و اشکال نرم افزاری وجود دارد. البته قابل ذکر است که این مشکل تنها در سیستم های اندروید 4.4 کیت کت دیده شده و تاثیر گذار است.

این مساله برای اولین بار توسط Justin Case در اوایل این ماه عنوان شد. مشکلی که به مهاجم اجازه می دهد به ریشه (Root) گوشی دسترسی پیدا کند و به میل و بنابر اهداف خود تغییراتی در آن ایجاد کند. از جمله دسترسی به دیتابیس، جاسوسی، تنظیمات مختلف گوشی و…

MediaTek این توضیح را داد که این آسیب پذیری تراشه ها، برعهده تولید کنندگان است و جانب آن ها را می گیرد که در ابتدا برای این موارد مسائل امنیتی لازم را در نظر نگرفته اند. اگر چه این صحبت کمی غلو و برای توجیح خود، به نظر می رسد.

سخنگوی شرکت MediaTek گفت: “ما در حال حاضر از این مشکل به طور کامل اطلاع داریم و تیم امنیتی مدیاتک درصدد رفع این مشکل هستند. این باگ و خطا به طور عمده در دستگاه هایی که در حال حاضر از اندروید 4.4 کیت کت استفاده می کنند، دیده شده که از این نظر نیز با دستگاه های مخابراتی و امنیتی چین در حال مذاکره و همکاری هستیم. پس از آزمایش اولیه و قبل از عرضه رسمی، تولیدکنندگان باید Root گوشی های هوشمند را غیرفعال کنند. با این حال، پس از تحقیقات متوجه شدیم که چند تولید کننده این کار را به طور صحیح انجام نداده اند و در نتیجه این مساله امنیتی رخ داده است.”

مدیاتک، با این حال جزئیات دقیق تری را ارائه نمی کند و تنها به این نکته بسنده کرد که این موضوع “فقط بخشی از دستگاه های برخی تولید کنندگان خاص” را تحت شعاع قرار داده است و به تمام تولید کنندگان در این مورد هشدار جدی داده خواهد شد.

 

منبع: gsmarena