کیفیت محصولات

کیفیت محصولات

کیفیت محصولات

تمامی اجناس فروشگاه بست چاینا دارای استاندارد جهانی بوده و از معتبرترین برندهای جهانی کشور چین محسوب می شوند. این محصولات به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر اجناس چینی موجود در بازار داخلی نبوده بلکه تنها می توان با برندهای معتبر دنیا اعم از سونی ، سامسونگ ، اچ تی سی ، ال جی و … مقایسه کرد.

تمامی این گوشی ها و تبلت ها ، کانفیگ و دیزاین اروپا هستند و به اروپا صادر می شوند که جز اجناس درجه یک چین محسوب می شوند.

 

اما چرا این برندها در بازار داخلی موجود نیستند؟

پاسخ این سوال را میتوان با یک مثال، بهتر روشن کرد، برای مثال: برند هواوی HUAWEI جز یکی از این برندهای معتبر است که علاوه بر ارسال به اروپا، از طریق نمایندگی مایکروتل ( نمایندگی مجاز سامسونگ در ایران ) به کشورمان وارد شد و هم اکنون شاهد موجود بودن محصولات این کمپانی در بازار ایران هستید. اما دیگر برندها نتوانستند دارای نمایندگی در ایران شوند و همانند هواوی وارد بازار داخلی شوند، در صورتی که بسیاری از این برندها را می توان به جرئت از مدل های مختلف هواوی ، هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر قدرت سخت افزاری برتر دانست.

همه ساله تمامی این کمپانی ها به همراه کمپانی های غربی همانند سونی ، سامسونگ و… در نمایشگاه بین المللی CES از مدل های جدید خود رونمایی کرده و با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند.

کیفیت محصولات

اما شاید این سوال در ذهن شما پیش آید که چرا قیمت محصولات این کمپانی ها نسبت به کمپانی های اروپا اختلاف چشمگیری دارد، درحالی که هر دو گروه از استاندارد های جهانی در محصولات خود استفاده می کنند؟

درپاسخ می توان به مهم ترین علت آن، یعنی تفاوت برند اشاره کرد (و یا بهتره بگیم تفاوت قیمت برند!). به این معنا که کمپانی های غربی به علت شهرت بیشتر خود در بین مردم، از این موقعیت خود استفاده کرده و مقدار هنگفتی هزینه برای هر محصول، تنها بخاطر نام برند خود گرفته! در صورتی که مجموع قیمت تک تک قطعات بکار رفته در هر محصول بسیار کم تر از قیمت همان محصول مورد نظر در بازار است!!! این موضوع به این معناست که حدود یک سوم قیمت هر محصول مختص برند اون کمپانی غربی بوده و مشتری این هزینه رو می توان گفت بیهوده پرداخت کرده.

اطلاعات تمامی این محصولات همانند محصولات کمپانی های غربی اعم از تصاویر و ویدئو و نقد و بررسی های مختلف آن ها در سطح اینترنت موجود بوده و شما همواره می توانید در مورد هر محصول ازین طریق اطلاعات بیشتری کسب کنید و علاوه بر آن، از اعتبار غنی این کمپانی ها یقین حاصل کنید.

نکته بسیار مهم: همه ما میدانیم که چین در ساخت کپی کردن محصولات اروپایی بطور مداوم در حال فعالیت است. اما فکرنکنید که دیگر محصولات اصلی کمپانی های تولید کننده خود را کپی نمیکند! باید در اینجا گفت که اگر چنین فکر میکنید سخت در اشتباه اید. در چین همواره کارخانه های کوچکی هستند که دست به ساخت کپی محصولات کمپانی های بزرگ چینی میکنند و این محصولات را که با خود محصول اصلی مو نمیزند را با قیمتی پایین تر بفروش می رسانند. البته بایستی این نکته را هم گفت که در بعضی از مکان ها این اجناس را به عنوان اجناس اصلی و با همان قیمت اصلی میفروشند، (چون تقریبا در این محصولات ازهمان قطعات که در محصول اصلی بکارگرفته شده، استفاده می شود ولی باکیفیت پایین و دستکاری شده و حتی کارکرده!) و ازین طریق سود هنگفتی به جیب میزنند. این فروشندگان برای اینکه نظر مشتری را بخود جلب کنند با قیمت پایین تر خود و درج اینکه محصول مورد نظر دارای گارانتی است، مشتری را فریب داده و محصول را بفروش میرسانند. و پس از فروش برای گارانتی پشتیبانی خوبی از خود ارائه نداده چون درحقیقت گارانتی درکار نیست و بعضا قرار دادن تنها یک کارت یا دفترچه گارانتی کاذب در جعبه محصول تقلبی است. پس در خریدهای خود نهایت دقت را کنید.

نمونه ای از این کپی ها رو در اینجا می توانید ملاحظه کنید(کلیک کنید).

ولی نگران نباشید،فروشگاه بست چاینا همیشه درصدد است تا همواره هموطنان عزیزمان بتوانند محصولات اورجینال را تهیه و استفاده کنند و طعم اجناس درجه یک چین را با آرامش خاطر بچشند و از خرید خود لذت ببرند. تا شاید قدمی باشد برای برگشت نظر منفی خود درباره کیفیت محصولات اصلی و درجه یک کشور چین!

 

به امید روزی که هموطنان عزیزمان بیهوده و ندانسته هزینه های گزاف در این زمینه نکنند، آن هم فقط بخاطر نداشتن دسترسی به تمامی برندهای معتبر دنیا.

 

باتشکر ، بست چاینا