آن دسته از مشتريان که برای سفارش خود کدرهگیری پست بین الملل دریافت میکنند همواره مي توانند با استفاده از کد رهگيري پستي خود که از طريق سامانه پيامکي و يا ايميل و يا حساب کاربري خود دريافت ميکنند، مرسوله خود را رهگيري کنند. براي اين منظور ابتدا وارد لينک زير شده و در کادر مربوطه کد رهگيري خود را وارد نماييد و سپس بر روي دکمه TRACK کليک کنيد:

https://bestchina.ir/track.html

*پس از وارد کردن کد رهگيري خود و زدن دکمه TRACK، کمي صبر کنيد تا اطلاعات مرسوله شما نمايش داده شود. (درصورت عدم هيچ گونه واکنشي پس از فشردن دکمه Search صفحه مرورگر خود را از طريق دکمه F5 کيبورد، رفرش نموده و مجدد تلاش کنيد.) در تصوير زير يک نمونه رهگيري را مي توانيد مشاهده کنيد:

رهگیری مرسولات

در تصوير بالاهمان طور که مشاهده می کنيد دو مکان با رنگ قرمز علامتگذاری شده است که به شرح آنها می پردازيم:

مکانهای 1 و 2: اين بخش ها وضعيت مرسوله (Status) را بطور کلی نشان می دهند. مکان 1 وضعيت را بطور نوشتاری و مکان 2 وضعيت را بطور نمايشی نشان می دهد. ارتباط وضعيت های نوشتاری و نمايشی را می توانيد در زير ببينيد:

17icon

الف – وضعيت (Not found) به اين معناست که مرسوله شما هنوز ثبت اطلاعات سيستمي نشده است. معمولا پس از اخذ کد رهگيري پستي از طرف فروشگاه چند روزي زمان لازم است تا مرسوله شما از اين وضعيت خارج شود.

ب – وضعيت (Transit) به اين معناست که مرسوله شما ارسال شده است. اين مرحله طولاني ترين مرحله است. در اين وضعيت تنها بايستي منتظر بمانيد تا وضعيت مرسوله شما تغيير کند.

ج – وضعيت (Pick up) اين وضعيت که از طرف پست جمهوري اسلامي ايران وارد سيستم ميشود (که در اکثر موارد نيز وارد نمي شود و مستقيما از وضعيت Transit به Delivered تغيير مي يابد.) به اين معناست که مرسوله شما وارد کشور شده است، در اين حالت مرسوله به آدرس دقيق پستي شما ارسال مي شود.

د – وضعيت (Delivered) که به معناي رسيدن مرسوله به نقطه پستي و تحويل آن است.

نکته: کدهاي رهگيري در بيشتر مواقع از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران قابل رهگيري نيستند، اما در محدود مواردي که اطلاعات مرسوله از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران (www.tracking.post.ir) قابل رهگيري باشد زماني است که مرسوله شما وارد ايران شود (براي اطلاع از اينکه مرسوله شما وارد کشور شده است يا خير، مي توانيد هم از طريق وضعيت هاي لحظه به لحظه اي که در پايين کادر آبي رنگ تايپ شده اند متوجه شويد و هم از طريق وضعيت نشانه اي Pick up البته درصورتيکه اين وضعيت از طرف پست جمهوري اسلامي ايران وارد سيستم شود.)، تا زمانيکه مرسوله شما وارد کشور نشده باشد امکان مشاهده رهگيري مرسوله از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران نيست و شما بايستي مرسوله خود را از طريق سيستم رهگيري بين المللي واقع در وبسايت فروشگاه رهگيري کنيد.