رهگیری مرسولات

مشتريان عزيز همواره مي توانند با استفاده از کد رهگيري پستي خود که از طريق سامانه پيامکي و يا ايميل و يا حساب کاربري خود دريافت ميکنند، مرسوله خود را رهگيري کنند. براي اين منظور ابتدا وارد لينک زير شده و در کادر مربوطه کد رهگيري خود را وارد نماييد و سپس بر روي دکمه TRACK کليک کنيد:

 

https://bestchina.ir/track.html

 

*پس از وارد کردن کد رهگيري خود و زدن دکمه Search، کمي صبر کنيد تا اطلاعات مرسوله شما نمايش داده شود. (درصورت عدم هيچ گونه واکنشي پس از فشردن دکمه Search صفحه مرورگر خود را از طريق دکمه F5 کيبورد خود، رفرش نموده و مجدد تلاش کنيد.) در تصوير زير يک نمونه رهگيري را مي توانيد مشاهده کنيد:

17track (4)

در تصوير بالاهمان طور که مشاهده مي کنيد سه مکان با رنگ قرمز علامتگذاري شده است که به شرح آنها مي پردازيم:

مکانهاي 1 و 2: اين بخش ها وضعيت مرسوله (Status) را بطور کلي نشان مي دهند. مکان 1 وضعيت را بطور نوشتاري و مکان 2 وضعيت را بطور نمايشي نشان مي دهد. ارتباط وضعيت هاي نوشتاري و نمايشي را مي توانيد در زير ببينيد:

17icon

الف – وضعيت (Not found) به اين معناست که مرسوله شما هنوز ثبت اطلاعات سيستمي نشده است. معمولا پس از اخذ کد رهگيري پستي از طرف فروشگاه چند روزي زمان لازم است تا مرسوله شما از اين وضعيت خارج شود. اما توجه داشته باشيد که اگر مرسوله شما طي 7 روز از اين وضعيت خارج نشد، جهت رسيدگي با ايميل فروشگاه تماس بگيريد، درغير اينصورت به ازاي هر روز وضعيت Not found تاخيرات پستي به عهده مشتري مي باشد.

ب – وضعيت (Transit) به اين معناست که مرسوله شما ارسال شده است. اين مرحله طولاني ترين مرحله است. در اين وضعيت تنها بايستي منتظر بمانيد تا وضعيت مرسوله شما تغيير کند.

ج – وضعيت (Pick up) اين وضعيت که از طرف پست جمهوري اسلامي ايران وارد سيستم ميشود (که در اکثر موارد نيز وارد نمي شود و مستقيما از وضعيت Transit به Delivered تغيير مي يابد.) به اين معناست که مرسوله شما وارد کشور شده است، در اين حالت مرسوله به آدرس دقيق پستي شما ارسال مي شود.

د – وضعيت (Delivered) که به معناي رسيدن مرسوله به نقطه پستي و تحويل آن است.

مکان شماره 3: اين مکان که در تصوير اول نمايش داده شده است و حاوي عبارت “Web Error Cache” مي باشد، به اين معناست که سيستم رهگيري مبدا (Origin) و يا مقصد (Destination) بطور موقت قطع مي باشد که در اين تصوير چون اين عبارت جلوي Destination نوشته شده است پس به معناي آن است که سيستم رهگيري آنلاين کشور مقصد (ايران) بطور موقت قطع مي باشد. در اين مواقع براي رهگيري دقيق تر مرسوله خود بايستي بعدا مراجعه کنيد يعني زماني که ديگر اين پيغام نمايش داده نشود.

نکته: کدهاي رهگيري در بيشتر مواقع از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران قابل رهگيري نيستند، اما در محدود مواردي که اطلاعات مرسوله از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران (www.itemtracking.post.ir) قابل رهگيري باشد زماني است که مرسوله شما وارد ايران شود (براي اطلاع از اينکه مرسوله شما وارد کشور شده است يا خير، مي توانيد هم از طريق وضعيت هاي لحظه به لحظه اي که در پايين کادر آبي رنگ تايپ شده اند متوجه شويد و هم از طريق وضعيت نشانه اي Pick up البته درصورتيکه اين وضعيت از طرف پست جمهوري اسلامي ايران وارد سيستم شود.)، تا زمانيکه مرسوله شما وارد کشور نشده باشد امکان مشاهده رهگيري مرسوله از طريق سايت پستي جمهوري اسلامي ايران نيست و شما بايستي مرسوله خود را از طريق سيستم رهگيري بين المللي واقع در وبسايت فروشگاه رهگيري کنيد.